„Od ziarenka do bochenka” – wycieczka do Kawęczyna

Pierwsza wycieczka w tym roku już za nami. 14 października byliśmy w Kawęczynie, w dawnym Gościńcu.   Zostaliśmy powitani zgodnie ze staropolską tradycją - chlebem i solą. Po słodkim poczęstunku oglądaliśmy zabytki skansenu: chaty, stodoły, drewutnie i młyn. Byliśmy też w dawnej szkole - nieco się zdziwiliśmy ile się w niej zmieniło. Odwiedziliśmy także Kowala, gdzie mogliśmy obejrzeć jak wykuwa się podkowy. Wycieczka nie byłaby pełna gdyby nie wizyta w starodawnej piekarni! Tam zapoznaliśmy się z przebiegiem powstawania chleba od siewu ziaren do wypieku bochenków czyli "od ziarenka do bochenka". Gdy byliśmy już bardzo zmęczeni, mogliśmy odpocząć i zjeść kiełbaski przygotowane dla nas. A potem tańcom i hulankom nie było końca!   Zmęczeni i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Może wybierzemy się tam jeszcze raz... Wycieczkę polecamy też innym klasom!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress