Wycieczka do Raju!

Jest takie niezwykłe miejsce, nie daleko Warszawy, gdzie każdy może przyjechać i poczuć się tu jak w raju – w Żabim Raju!   Wraz z klasami „0” i 1b w połowie kwietnia wybraliśmy się do tego magicznego miejsca jakim jest gospodarstwo agroturystyczne „Żabi Raj” w Trzepowie. Gdy tylko uchyliły się drzwi naszego autobusu przywitała nas uśmiechnięta pani Beatka. Gospodyni opowiedziała nam pokrótce historię Żabiego Raju i wyjaśniła jak należy zachowywać się przy zwierzętach w gospodarstwie. Później zaproszono nas na dużą łąkę, gdzie poznaliśmy pierwszych mieszkańców tego domu – były to dwa pieski Roxy i Tori, to one towarzyszyły nam przy wszystkich zabawach. Kiedy już chwilę odpoczęliśmy po podróży, pani Beatka zaprosiła nas na warsztaty plastyczne, naszym zadaniem było narysować najpiękniejszą żabę, a później mogliśmy malować na kamieniach! Nikt z nas wcześniej jeszcze tego nie próbował!   Po atrakcjach artystycznych czekało nas zwiedzanie gospodarstwa. Pani Beatka zaprowadziła nas do reszty wesołej ferajny: kozy- Bambi, koziołka – Kuzco, owiec - Gabi i Kamy, klaczki – Lucy oraz ośliczki – Boni,  a także do kur, kogutów, królików, indyków, gęsi, perliczek oraz bażantów. O każdym ze swoich pupili gospodyni mogłaby opowiadać bez końca, a my mieliśmy dużo pytań! Niektóre zwierzaki były naprawdę urocze!   Gdy już wszystko zobaczyliśmy pan gospodarz przygotował dla nas ognisko z kiełbaskami i słodki poczęstunek! Odpoczywając wśród natury mogliśmy zajadać się tymi pysznościami!   Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i chcielibyśmy tu kiedyś wrócić! Następnym razem może z rodzicami? 😉  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress