TITLE

DESCRIPTION

„Słodka szkoła bez cukru”

W poniedziałek 5 marca odbyły się warsztaty " Słodka szkoła bez Cukru". Celem warsztatów była nauka o zdrowym odżywianiu przez zabawę  i działanie. Uczniowie dowiedzieli się jakie powinno być zdrowe śniadanie, jakie wybierać produkty, jaki powinien być zdrowy deser. Poznali zdrowe zamienniki cukru takie jak ksylitol czy melasa. Dzieci przyniosły ze sobą kubki i talerzyki, a produkty potrzebne do wykonania zdrowych deserów dostarczyły prowadzące warsztaty. Zajęcia były podzielone na części: pogadanka o zdrowym żywieniu, praktyka- przygotowanie trzech słodkości i koktajlu, sprzątanie po sobie i zajęcia z recyklingu. Dzieci przygotowały m.in. jaglane kulki kokosowe oraz szyszki czekoladowe. Na koniec dnia odbył się  kiermasz  słodyczy. Każdy mógł się poczęstować tym co zrobiły inne grupy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress