TITLE

DESCRIPTION

„Słodka szkoła bez cukru”

W poniedziałek 5 marca odbyły się warsztaty " Słodka szkoła bez Cukru". Celem warsztatów była nauka o zdrowym odżywianiu przez zabawę  i działanie. Uczniowie dowiedzieli się jakie powinno być zdrowe śniadanie, jakie wybierać produkty, jaki powinien być zdrowy deser. Poznali zdrowe zamienniki cukru takie jak ksylitol czy melasa. Dzieci przyniosły ze sobą kubki i talerzyki, a produkty potrzebne do wykonania zdrowych deserów dostarczyły prowadzące warsztaty. Zajęcia były podzielone na części: pogadanka o zdrowym żywieniu, praktyka- przygotowanie trzech słodkości i koktajlu, sprzątanie po sobie i zajęcia z recyklingu. Dzieci przygotowały m.in. jaglane kulki kokosowe oraz szyszki czekoladowe. Na koniec dnia odbył się  kiermasz  słodyczy. Każdy mógł się poczęstować tym co zrobiły inne grupy.